Rusya Vize Başvurusu

Bir girişli veya iki girişli turistik vizelerin düzenlenmesi için gereken evraklar:

Tur operatörlüğü faaliyeti gösteren Rusya teşkilatının yabancı turisti kabul onay belgesi, tek federal tur operatör kayıtları içeriğinde detayları bulunacak belgedir; (sadece orjinal)

Vize süresinin bitiminden itibaren 6 ay boyunca geçerli olan ve vizelerin basılması için en az 2 boş sayfası bulunan pasaport;

visa.kdmid.ru web sayfasında doldurulmuş, yazıcıdan dökülmüş ve beyanda bulunan tarafından imzalanmış olan vize anketi;

Açık fonda 3,5x4,5 cm formatında, önden çekilmiş net görüntülü, koyu renkli olmayan gözlük camları ve başı kapalı olmayacak şekilde (ulusal veya dini inançlarından dolayı pasaport fotoğrafında başı kapalı olanlar hariç) renkli fotoğraf;

Avrupa birliği vatandaşları için Rusya Federyasyonu sınırları içerisinde vize süresini karşılayan sağlık sigortası talep edilmektedir.
Şu hususlara dikkat ediniz! Konsolosluk şubesi vizenin düzenlenmesinde ek evraklar talep edebilir, konuşma için davet edebilir veya vize düzenleme süresini uzatabilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların şu evrakları da temin etmesi gerekmektedir:

1.Aşağıda belirtilmiş ülkeler için en az 90 gün kesintisiz süreyle Türkiye Cumhuriyetinde kalma izni: Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Gine'si, Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya.

Yasal mevzuata uygun olarak en az 90 gün kesintisiz süreyle Türkiye Cumhuriyetinde kalma iznini belgeleyen evrak olarak öğrenci veya çalışma izin belgesi, geçici süreli ikamet etme izin belgesi v. s. olabilir.

2.Türkiye Cumhuriyetinde daimi ikamet izni veya buna benzer evrak sunumu gerektiren ülkelerin listesi: Cezayir, Angola, Afganistan, Bangladeş, Vietnam, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Çin, Kuzey Kore, Nepal, Nijerya, Pakistan, Ruanda, Suriye, Somali, Çad, Sri Lanka, Etiyopya.